IV vitamiiniteraapia

Intravenoosne infusioon vitamiinide/mineraalainetega

Protseduuri hinnad jäävad vahemikku 100-140 €
Teile sobiva infusiooni koostise leiame koostöös teiega, lähtudes alltoodust.

Vitamiin C
Stimuleerib kollageeni sünteesi erinevates kudedes, sh nahas, küüntes ja juustes. Osaleb neurotransmitterite sünteesis ja on seeläbi oluline kognitiivse funktsiooni toetajana. C-vitamiini antioksüdandi omadused aitavad neuraliseerida kudesid ja rakke kahjustavaid ühendeid. Kaitstes oksüdatiivse stressi eest, tugevdab C-vitamiin immuunsüsteemi.

Vitamiin B12
Vitamiin B12 võib parandada meeleolu ja leevendada depressiooni sümptome. On leitud, et B12 võib ära hoida närvirakkude degeneratsiooni ja kadu. Vitamiin B12 defitsiidi korral selle korrigeerimine parandab teie energiataset. Lisaks on see oluline roll vere punaliblede tootmises ning B12 defitsiit põhjustab aneemiat. Piisav vitamiin B12 tase tagab luude tervise ja normaalse luutiheduse. Kuna B12 on oluline rakkude tootmises, soodustab see tervet nahka, küüsi ja juukseid.

Vitamiin B1
Vitamiin B1 on vajalik energiat talletava molekuli ATP tootmiseks, samuti on see vajalik glükoosi ainevahetuses. Krooniline B1 defitsiit põhjustab neuroloogilisi probleeme, kuna B1 on vajalik närvirakke kaitsva müeliinkihi tootmiseks. Lisaks sellele omab B1 ka antioksüdatiivseid omadusi, kaitstes enneaegse vananemise eest, ja parandab kognitiivseid võimeid.

Vitamiin B6​
Vitamiin B6 võib parandada meeleolu ja leevendada depressiooni sümptome, kuna see on vajalik neurotransmitterite, naug serotoniin, dopamiin ja gammaaminovõihape tootmises. Lisaks on B6 vajalik hemoglobiini tootmisel, ennetades aneemia teket. Samuti on leitud, et B6 omab põletikuvastaseid toimeid.

Magneesium
Magneesium osaleb sadades ainevahetuslikes protsessides meie kehas. On leitud, et magneesiumi tarve on suurem füüsilise aktiivsuse korral, mistõttu võib see parandada spordialast sooritusvõimet. Kuna magneesiumil on suur roll aju funktsiooni ja meeleolu reguleerimisel, aitab see võidelda depressiooni sümptomite vastu. Samuti on leitud magneesiumi puhul põletikuvastaseid toimeid.

N-atsetüültsüsteiin (NAC)
NAC peamine kasu seisneb selles, et tegu on antioksüdandi eelühendiga. NAC on vajalik bioloogilise antioksüdandi glutatiooni tootmiseks. See aga tugevdab immuunsüsteemi ja kaitseb rakukahjustuste eest. Lisaks sellele reguleerib NAC aju virgatsaine glutamaadi taset, mistõttu võib see leevendada vaimsete häirete nagu depressiooni sümptomeid.