Vitamiinidega suvele vastu – intravenoosne vitamiiniteraapia

 

 

Kuna Eesti laiuskraadidel tuleb suurt suvesooja ja -päikest veel pisut oodata, võivad paljud inimesed tunda praegusel ajal keha madalat energiataset. Üks lihtne ja mugav viis energiataseme tõstmiseks on pakkuda kehale intravenoosset vitamiiniteraapiat. Kuigi nimi tundub esmapilgul keeruline, on tegelikult kõik väga lihtne ja kiire.

Mis on intravenoosne vitamiiniteraapia?
Intravenoosne ehk lühendatult IV vitamiiniteraapia on lühidalt protseduur, millega süstime kehasse erinevaid, teie vajaduste põhjal valitud, vitamiine või mineraalaineid. Kuna vitamiiniteraapiaga pakume kehale suurt annust vajalikke aineid, mõjub teraapia kiiresti.

Vitamiiniteraapia protseduur ise võtab aega, sõltuvalt teraapiast, 30-60 minutit ja protseduuri hind jääb vahemikku 100-140 eurot.

Intravenoosse vitamiiniteraapia aitab erinevate kaebuste vastu
IV vitamiiniteraapiat saab kasutada erinevate kaebuste korral. Levinuim ja populaarseim teenus on C-vitamiiniteraapia, mis parandab keha energiataset ja toetab immuunsüsteemi. Samuti sobib vitamiiniteraapia neile, kes soovivad noorendada nahka. Sel juhul lisame C-vitamiinile ka B-rühma vitamiine ja N-atsetüültsüsteiini ehk NAC-i.

Vitamiin C stimuleerib kollageeni sünteesi erinevates kudedes, sh nahas, küüntes ja juustes ning osaleb neurotransmitterite sünteesis, olles oluline kognitiivse funktsiooni toetaja. Kaitstes oksüdatiivse stressi eest, tugevdab C-vitamiin meie immuunsüsteemi.

B-rühma vitamiinid (B1, B6 ja B12) on väga laia kasuga. Vitamiin B12 võib parandada meeleolu ja leevendada depressiooni sümptomeid. Juhul, kui kehas on B12 vitamiini defitsiit, aitab teraapia parandada teie energiataset. Vitamiin B1 aitab antioksüdatiivsete omadustega kaitsta enneaegse vananemise eest ja parandab kognitiivseid võimeid. Ka vitamiin B6 võib parandada meeleolu, lisaks on täheldatud B6 vitamiinis põletikuvastast toimet.

Keerulise nimega N-atsetüültsüsteiin ehk lühidalt NAC on antioksüdandi eelühend, mis on vajalik bioloogilise antioksüdandi glutatiooni tootmiseks. See aga tugevdab immuunsüsteemi ja kaitseb rakukahjustuste eest. Lisaks sellele reguleerib NAC aju virgatsaine glutamaadi taset, mistõttu võib see leevendada vaimsete häirete nagu depressiooni sümptomeid.

Kevadel ja sügisel tuntakse huvi immuunboosteri vastu, et tugevdada immuunsüsteemi viirustehooajale vastu minnes. Immuunbooster koosneb samuti C-vitamiinist ja B-rühma vitamiinidest. Haigusejärgseks taastumiseks pakume Restart-nimelist teraapiat, millega anname kehale C-vitamiini ja iiveldusevastast ravimit.

Viimasel ajal on populaarsust kogunud ka ajavahestressi ehk jetlagi leevendamise teraapia, mis koosneb lisaks C-vitamiinile ja B-rühma vitamiinidele ka magneesiumist ja vajadusel ärevusevastasest- või valuravist.

Magneesium osaleb sadades ainevahetuslikes protsessides meie kehas. On leitud, et magneesiumi tarve on suurem füüsilise aktiivsuse korral, mistõttu võib see parandada spordialast sooritusvõimet. Kuna magneesiumil on suur roll aju funktsiooni ja meeleolu reguleerimisel, aitab see võidelda depressiooni sümptomite vastu. Samuti on leitud magneesiumi puhul põletikuvastaseid toimeid.

Kui tunnete IV vitamiiniteraapia vastu huvi, tutvuge meie pakettidega ja võtke ühendust meie spetsialistidega. Viimsi Psühhiaatriakliinik on erialaspetsialistide loodud mitmekülgseid teenuseid ja asjatundlikku abi pakkuv kliinik Viimsis. Oleme kogenud eksperdid nii meeleoluhäirete, alkoholitarvitamise häire kui ka teiste psüühikahäirete alal.